Слово «хімія» виникло, мабуть, ще за 3000 років до нової ери, судячи з текстів клинописних таблиць, які знайдено при розкопках стародавніх міст Єгипту і Малої Азії. Встановити походження цього слова дуже важко.
Любий друже!
Ти починаєш вивчати новий предмет – хімію. З хімією тісно пов’язане життя кожної людини, її досягненнями ми користуємося у нашому щоденному житті. Це цікава і складна наука, але вона відкрита для кожного, хто захоче пізнати її захоплюючий світ. Знання з хімії знадобляться тобі для пояснення багатьох природних явищ, закономірностей виробничих процесів, для правильного користування предметами та хімічними речовинами у побуті.
Хімія відноситься до експериментально-теоретичних наук. Успіх у навчанні у великій мірі залежить від того, наскільки повно вивчення теорії поєднується з практичними заняттями. Навчання в хімічному кабінеті має свої особливості, тому перед учнями ставиться ряд вимог. Перш за все – відповідальність.
Хімія як природнича наука
Природа – це все, що нас оточує. Все, на чому зупиниться ваш погляд, є або витвором природи, або його створила людина. Людина завжди вивчала навколишній світ, вона розмірковувала над природними явищами, порівнювала властивості предметів, які спостерігала, шукала їх застосування у своєму житті – людина набувала знань про природу. За багато століть накопичилось чимало знань про природу, тому виникла необхідність їх розмежувати. Так утворились окремі науки: ботаніка, зоологія, фізика, астрономія, географія, хімія. Кожна наука розв’язує своє коло завдань. Усі разом вони дають змогу пізнати природу. Біологія вивчає рослинний, тваринний світ і людину. Що ж вивчає хімія? Хімія – одна з природничих наук. Вона вивчає речовини, закономірності їх перетворення і застосування.
Історію розвитку хімічних знань можна умовно поділити на такі періоди: хімія стародавнього світу, період алхімії та становлення хімії як науки.
Хімія стародавнього світу
Мабуть, першим перетворенням речовин, яке спостерігали наші предки, було горіння. Спочатку люди боялися вогню, але згодом почали використовувати його для приготування їжі та обігріву. Виникненню хімії, як і інших наук, сприяли практичні потреби. З давніх давен люди здійснювали численні перетворення одних речовин на інші: виноградний сік у вино, вино – в оцет. Знали про існування таких металів як золото, срібло, олово, залізо; вміли виплавляти мідь і бронзу, обпалювати глиняні вироби, отримували керамічний посуд, цеглу і скло, готувати барвники і косметичні засоби. Нагромаджувались результати спостережень, розроблялись і застосовувались різні методи, прийоми і рецепти на практиці, почали виникати хімічні ремесла.
У процесі вивчення хімії доводиться проводити чимало дослідів, для чого використовують спеціальне обладнання і посуд.
У хімії застосовується особливий посуд із тонкостінного і товстостінного скла. Вироби із тонкостінного скла стійкі до зміни температур, в них проводять хімічні операції, які потребують нагрівання. Хімічний посуд із товстостінного скла нагрівати не можна. За призначенням скляний посуд буває загального призначення (мал. 1), спеціального призначення (мал. 5) та мірний (мал. 7). Посуд загального призначення використовують для виконання більшості робіт.
Останні коментарі
olga52785@gmail.com у: §23. Хімічні властивості кисню
У пункті 3.2 реакція амоніаку з киснем записана невірно. Продуктами реакції є аз ...
Наталія у: §23. Хімічні властивості кисню
також помилка в рівнянні взаємодії амоніаку з киснем. ...
Павліна у: §23. Залізо та сполуки Феруму
Підкажіть, будь ласка, де знаходяться відповіді до практичної роботи 2? ...
Маша у: §7. Обчислення масової частки і маси розчинної речовини в розчині
20 г. ортофосфатної кислоти повністю прореагувало з натрій карбонатом. Утворений ...
Манжелій Іван Олександрович. у: 3.6. Закон Авогадро. Молярний об’єм газів
Навіть в школі так гарно не пояснюють як тут, матеріалуне багато але й не мало, ...